Img
Jana Ženatá

Studio mi vstoupilo do života v roce 2015, kdy jsem na lekce začala chodit s nejmladší dcerou Barborou. Nyní jsem již 6 let lektorkou a v roce 2021 jsem pomyslné otěže studia převzala po původní zakladatelce Monice Němcové. Ta se v té době více zaměřila na on-line sféru. I v tehdejší, pro provoz studia složité době mi dávalo smysl osobní setkávání. Jsem moc ráda, že Studio je tu stále s námi a může šířit radost a porozumnění.

Kontakt: +420 731 648 037
jana.zenata@montessorisp.cz

Dva roky jsem chodila na lekce s nejmladší dcerou Barborkou. Mám ještě dva syny, staršího Františka a mladšího Antonína. Role matky pro mě byla od začátku obtížná, nebyla jsem jako jedináček připravená na sourozenecké “neshody” ani na běžné “problémy”, které s sebou rodičovství přináší. Hledala jsem, jak z toho ven. Zaběhané vzorce a reakce okolí mě ubíjely. Možností a informací je už nyní k dispozici mnoho a stále se objevují nové, univerzální recept ale neexistuje. Každý si ten svůj musíme nacházet sami. A já pro ten svůj nacházela inspiraci v Montessori Studiu Pohybu.

Zpočátku jsem si do chodila hlavně pro “rodičovské” informace/rady, které při lekcích zaznívaly. Pro další jsem si začala chodit na semináře. Jednotlivé postřehy jsem postupně začleňovala do svého soužití s dětmi a žasla nad jejich jednoduchostí. Základem je pochopení, které se odehrává hluboko uvnitř a které umožňuje zvládat i nové situace. Je to nekonečný proces a ne vždy se daří.. Ale už vím, že to jde.

Po čase jsem objevila tu obrovskou  podporu, kterou ve studiu dostávají děti na své cestě životem hned na jejím začátku. Jsou to na první pohled drobné změny. Při bližším pohledu ale nacházím jejich velký význam pro celou rodinu. Umění spolupráce, trpělivost, sebedůvěra, štěstí z úspěchu,….  Je to vidět na všech dětech, které u nás potkávám. Chce to jen trpělivost a důvěru. I když je zrovna vaše dítě v lekcích pasivní, nebo se vám zdá nesoustředěné… Všechno se mění. Nesvazujte své dítě svými očekáváními a ono vás překvapí :-)“

Ve studiu vedu lekce Hrajeme si Mones od roku 2016.  a od roku 2021 jsem se v náročné době

 

 

img