Cloud

VEDENÉ LEKCE HRAJEME SI MONES

PRO KOHO JSOU LEKCE URČENY

Lekce jsou vhodné pro každého rodiče, který se chce naučit spolupracovat a komunikovat se svým dítětem, touží zkoumat jeho i své potřeby a rád by cítil podporu v rodičovství. Za 13 let je absolvovalo více než 1300 dětí a rodičů.

Nabízíme profesionální a zároveň lidské prostředí v MONTESSORI STUDIU POHYBU v Praze s vybavenou tělocvičnou a pomůckami pro jemnou motoriku.

Pracujeme s rodičem a jeho dítětem od 4 měsíců do 3 let. V každé lekci jsou maximálně 4 děti podobného věku.

Každá lekce má pevný řád a zahrnuje soustředěnou činnost, práci s montessori pomůckami i pohyb pro harmonický rozvoj celého těla. Přirozenou součástí je tréning sociálních dovedností a spolupráce.

Můžete u dětí pěstovat vztah k jazykům, pokud zvolíte naše lekce v angličtině.

NAŠE LEKCE

 • 1 x týdně 45 minut ve skupince maximálně 4 podobně starých dětí
 • máme celkem 7 věkových skupin, které označujeme podle barev duhy od červené skupiny 0 (nejmenší mimi) až po fialovou skupinu 6 (skoro tříleťáci)
 • pod vedením lektorky zjistíte co, kdy a jak podpořit ve vývoji dítěte
 • budete svědky zklidnění a zvýšení koncentrace
 • pohybem podpoříte koordinaci celého těla
 • dítě zažije první zkušenost spolupráce s „cizí” autoritou a s ostatními dětmi
 • odnesete si inspiraci, jak s dítětem pracovat doma
 • díky malé skupince se každému věnujeme individuálně
 • lekce mají svůj řád a promyšlený systém, který podporuje harmonický rozvoj dětí ve všech směrech
 • systém spojuje prvky montessori pedagogiky, domanovy metody, teorie typů a rodinných konstelací

Co vše lekce obsahují

Někdy je složité vybrat si v záplavě kroužků ten správný nebo ty správné. Chcete mít více kroužků v jednom? Naše lekce jsou sestavené tak, aby pokrývaly harmonický vývoj dítěte ve všech směrech. Náš originální a lety ověřený systém spojuje prvky z montessori pedagogiky, teorie typů a rodinných konstelací. Používáme obrázkové karty vycházející z Domanovy metody (tzv flash karty). Sledujeme nejnovější výzkumy medicíny o neuroplasticitě mozku.

 1. ROZVOJ MOZKU

  Pomocí tzv. Flash cards rozvíjíme paměť, pozornost, trpělivost, orientaci a představivost. Pomáhame v rozvoji komunikace a slovní zásoby. Používáme způsob učení pomocí Domanovy metody, která umožňuje dítěti nasávat informace zábavným způsobem. V ranných fázích vývoje mozku podporujeme lásku k učení.

 2. JEMNOU MOTORIKU

  Používáme jak naše originální, tak Montessori pomůcky. Pracujeme s nimi cíleně, aby dítě zažívalo úspěch a radost z vlastních schopností. Podporujeme samostatnost a sebedůvěru. Často jsou to úkoly, o kterých byste si mysleli, že je tak malé dítě nedokáže. To, že mu umožníme tyto úkoly dělat, posouvá Vás i děti velmi dopředu.

 3. TRÉNINK SOCIÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

  Dítě zažije první setkání a spolupráci s cizí autoritou a také spolupráci v kolektivu stejně starých dětí. V bezpečném prostředí se seznamuje se společenskými pravidly, se kterými se bude setkávat celý život. Tyto zážitky podporují jeho zapojení v kolektivu, spolupráci s dalšími dětmi a s rodiči.

 4. POHYB

  Lezecká stěna, hrazda, kruhy, balanční most, balóny - aktivity přizpůsobené nejmenším tak, aby zapojili ruce i nohy, a tím obě mozkové hemisféry. Děti takto trénují koordinaci celého těla a rovnováhu.

PŘIJĎTE ZAŽÍT, JAK TO U NÁS CHODÍ!

Chtěli byste k nám nejdříve jen nakouknout, vyzkoušet si prostředí a poznat, jestli se Vám i Vašemu dítku u nás bude líbit? Naprosto chápeme! Připravili jsme pro Vás ukázkové lekce, kde si lekci s lektorkou vyzkoušíte a až poté se rozhodnete, zda budete chtít na kurz chodit pravidelně. Pokud si ani po ukázkové lekci nebudete jisti, nabízíme i krátkodobější pernamentky. 

Pro ukázkovou lekci stačí vyplnit přihlášku. Bude Vás kontaktovat Katka s nabídkou volných termínů.

VIDEOUKÁZKA

Práce s dětmi od 4 do 23 měsíců.

Práce s dětmi v nejstarší skupině.

KDO VÁS BUDE PROVÁZET - NAŠE LEKTORKY

avatar
cloud
Jana Ženatá

jednatelka studia, lektorka

Studio mi vstoupilo do života v roce 2015, kdy jsem na lekce začala chodit s nejmladší dcerou Barborou. Nyní jsem již 6 let lektorkou a v roce 2021 jsem pomyslné otěže studia převzala po původní zakladatelce Monice Němcové. Ta se v té době více zaměřila na on-line sféru. I v tehdejší, pro provoz studia složité době mi dávalo smysl osobní setkávání. Jsem moc ráda, že Studio je tu stále s námi a může šířit radost a porozumnění.

Kontakt: +420 731 648 037
jana.zenata@montessorisp.cz

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Katka Lukášová

lektorka, rezervace, příprava studia

Dodnes si pamatuji ukázkovou lekci, na které jsem byla se starší dcerou na jaře v roce 2013. Moje pocity tehdy? Úžas, nadšení, jedinečnost, pravdivost, smysluplnost. Nyní je jaro 2017. Za sebou mám rok lekcí s mladší dcerou, kurz spolu-pracoven s oběma dcerami a řadu seminářů. K mým pocitům “tehdy” se přidávají dovednosti. Jak pracovat a komunikovat se svými dětmi? Našla jsem zde to, co jsem potřebovala právě já. Jistotu a pevnost v nové životní roli – roli matky. Protože nejen každé dítě je jedinečné, ale i každý rodič je jedinečný a potřebuje najít svou cestu. V Montessori studiu pohybu jsem ji našla.

Kontakt: +420 737 773 278
rezervace@montessorisp.cz

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Marcela Bretšnajdrová

lektorka a editorka sociálních sítí, od února 2023 na mateřské dovolené

Montessori studio pohybu navštěvuji se svým synem od září 2020.  Lekce jsem na začátku brala jako možnost vyplnění času a případný rozvoj dítěte jako jakési plus navíc. Žádná větší očekávání jsem neměla. Ani ve snu by mě nenapadlo, že o rok později tento kurz sama povedu. Během svého dosavadního mateřství jsem se asi jako každá žena potýkala s otázkami ohledně výchovy a nejvhodnějšího přístupu k dítěti. Často jsem cítila, že principy a postupy našich maminek a babiček nejsou pro nás to pravé. V Montessori studiu pohybu jsem postupně začala dostávat odpovědi, které mi začaly dávat smysl.

Kontakt: +420 778 431 905

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Monika Němcová

zakladatelka a supervizorka studia, průvodkyně rodičovstvím

V roce 2003 vstoupil do mého života syn Vavřinec. 42 let před jeho narozením jsem prožila život plný cestování, poznávání a hledání sama sebe. Jako matka jsem hltala všechny informace, co mám se synem dělat. Snažila jsem se také odpovědi najít uvnitř sebe. Bydlela jsem v místě, kde jsem neměla žádné kořeny, kamarádky, rodinu, jen manžela. Často jsem si připadala ztracená. Manžel mi nemohl být v mateřství oporou. To jsem nevěděla. V synově třech letech jsme se rozešli. Přestěhovala jsem se zpět do Prahy a začala intenzivně hledat odpovědi. Vždy mě zajímalo, co se děje uvnitř nás – v těle, hlavě a kde vzniká emoce.

(Pokračování textu…)

DUHOVÁ CESTA - NAŠE KURZY PODLE VĚKU DÍTĚTE

Naše skupiny v barvách
Duhové cesty.

Duha

0. skupina

Nejmenší mimi

4 - 6 měsíců na začátku semestru

1. skupina

Lezci

7 - 9 měsíců na začátku semestru

2. skupina

Chodci a žvatláci

10 - 14 měsíců během semestru

3. skupina

Chodci s jistotou a dobyvatelé prostoru

15 - 19 měsíců na začátku semestru

4. skupina

Běh i trpělivost spolu s NEEE

20 - 24 měsíců během semestru

5. skupina

Věčné proč a věčný vzdor

25 - 30 měsíců během semestru

6. skupina

Osobnost, hotovo a co
s ní ?

31 - 36 měsíců během semestru

CO ŘÍKAJÍ O KURZU A MONES METODĚ RODIČE:

 • img
  Sandra Šimonová

  Na Montesorri hodiny chodím se synem již od jeho 5. měsíce (teď mu je 20 měsíců) a chtěla bych je doporučit všem maminkám. Monte nám oběma dalo hodně. Pro mě to je i chvilka odpočinku, kdy se sejdu s maminkami, můj syn si hraje s dětmi, ktere už zná a má rád ten příjemný, utulný prostor v obou místnostech. Pro mě jsou kurzy přínosné celou dobu kvůli pochopení syna, proč, co, jak dělá, jak mu můžu pomoci při problémech nebo jak pomoci sobě v nějakých situacích, které mi nejsou příjemné. Po každé hodině je možné se ptát na jakékoli otázky k výchově atd. Jsem ta, která se vždy zeptá a vždy najdeme nějaké řešení anebo pochopení. Chodíme k Janě. Jana je jako učitelka skvělá, zrelaxovaná a znalá. Můj syn se vždy na hodinu těsí a už od rána opakuje její jméno. A to je další plus, že se naučí mít rád lidi mimo rodinu, a i že ho učí/ hraje si s ním někdo “cizí”, nejenom jeho rodiče.
  Mému synovi kurzy přinesly mnoho, již od malička zavírá víčka a všechno, co se dá zavírat, jak to pochytil z hodiny. Učí se trpělivosti, že by se mělo dávat pozor při hodině, a že všechno není jen o něm, ale jsou kolem něj kamarádi, kteří si taky chtějí hodit korálek do krabičky a trvá jim to nějaký čas.

 • img
  Natálie Roček Berglowcová

  „Prostor pro to, co v dotazníku není 🙂 Chci moc poděkovat! Nejen obecně, že takové místo existuje, ale velmi konkrétně i za to, jak dobře je držen „rámec“. Tedy: že funguje systém přihlašování a rezervací, že je vše online, že všechny informace jsou dohledatelné, že nám chodí informační maily, že nám chodí i inspirace k tématu… Jsem trochu profesně postižená, na mateřskou jsem vlítla z rychlého a výkonného světa byznysu a nepříjemně mě překvapilo, jak spousta i drahých akcí pro děti je amatérsky zorganizovaná, bez informací, fungujícího webu… Je to únavné. Mones je v tomto ohledu tak příjemně profesionální! A přitom lidský, milý, osobní. Oceňuji, že mezi sebou lektorky sdílejí, že když jdu někam na náhradu, moje lektorka to ví, že se mnou komunikujete mobilem i maily i na webu… Prostě, děkuju! Vše ostatní, jako přístup, bezpečné místo pro děti i rodiče, možnost sdílení trápení a rozcestník k další pomoci – je taky fantastické! Děkuju. Opravdu!“

 • img
  Sandra Wija

  „Pobyt s Monikou v Pekle mohu vřele doporučit všem rodičům, kteří si chtějí rozšířit své rodičovské a výchovné obzory, dozvědět se něco nového o sobě, dětech a rodině vůbec, nebo si prostě jen trochu odpočinout a příjemně strávit čas se svými dětmi mezi fajn lidmi. Já osobně se stále ještě považuji za matku začátečnici (v době našeho pobytu bylo dceři něco málo přes rok) a bylo pro mě velmi přínosné vidět „v akci“ jiné rodiče, kteří jsou v otázce výchovy na podobné vlně a jsou již třeba zkušenější. Asi nejcennější zkušeností pro mě byla možnost vidět a sledovat interakce mezi dětmi a zejména cenné Moničiny rady, jak do těchto interakcí (ne)zasahovat. Dcera, která zatím nemá sourozence, se i za ten krátký čas v kontaktu s cizími dětmi trochu „otrkala“ a pobyt nám zcela evidentně prospěl oběma. Jsem moc vděčná Monice za všechno, co pro nás dělá, protože díky ní je to mateřství lépe zvládnutelné a člověk si ho hlavně dokáže užít :)“

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Všem novým maminkám a tatínkům doporučujeme začít ukázkovou lekcíOsobně se poznáme a vy se zorientujete v našem prostředí. S lektorkou a dalšími rodiči a dětmi si vyzkoušíte pasivně nebo aktivně jednu lekci. Pak se můžete rozhodnout, jestli budete chodit do kurzu pravidelně a zvolíte si vyhovující termín.

Ukázkové lekce je možné absolvovat v průběhu celého roku, stejně tak je možné se do kurzu kdykoliv připojit. Pokud si kurz chcete ještě otestovat, nabízíme možnost permanentky na 4 lekce.

Pokud se už známe, v kurzu pokračujete s dalším dítkem nebo si chcete rezervovat rovnou celý kurz, kontaktujte přímo Katku emailem rezervace@montessorisp.cz či telefonicky +420 737 773 278.