Cloud

VEDENÉ LEKCE HRAJEME SI MONES

PRO KOHO JSOU LEKCE URČENY

Lekce jsou vhodné pro každého rodiče, který se chce naučit spolupracovat a komunikovat se svým dítětem, touží zkoumat jeho i své potřeby a rád by cítil podporu v rodičovství. Za 13 let je absolvovalo více než 1300 dětí a rodičů.

Nabízíme profesionální a zároveň lidské prostředí v MONTESSORI STUDIU POHYBU v Praze s vybavenou tělocvičnou a pomůckami pro jemnou motoriku.

Pracujeme s rodičem a jeho dítětem od 4 měsíců do 3 let. V každé lekci jsou maximálně 4 děti podobného věku.

Každá lekce má pevný řád a zahrnuje soustředěnou činnost, práci s montessori pomůckami i pohyb pro harmonický rozvoj celého těla. Přirozenou součástí je tréning sociálních dovedností a spolupráce.

Můžete u dětí pěstovat vztah k jazykům, pokud zvolíte naše lekce v angličtině.

NAŠE LEKCE

 • 1 x týdně 45 minut ve skupince maximálně 4 podobně starých dětí
 • máme celkem 7 věkových skupin, které označujeme podle barev duhy od červené skupiny 0 (nejmenší mimi) až po fialovou skupinu 6 (skoro tříleťáci)
 • pod vedením lektorky zjistíte co, kdy a jak podpořit ve vývoji dítěte
 • budete svědky zklidnění a zvýšení koncentrace
 • pohybem podpoříte koordinaci celého těla
 • dítě zažije první zkušenost spolupráce s „cizí” autoritou a s ostatními dětmi
 • odnesete si inspiraci, jak s dítětem pracovat doma
 • díky malé skupince se každému věnujeme individuálně
 • lekce mají svůj řád a promyšlený systém, který podporuje harmonický rozvoj dětí ve všech směrech
 • systém spojuje prvky montessori pedagogiky, domanovy metody, teorie typů a rodinných konstelací

Co vše lekce obsahují

Někdy je složité vybrat si v záplavě kroužků ten správný nebo ty správné. Chcete mít více kroužků v jednom? Naše lekce jsou sestavené tak, aby pokrývaly harmonický vývoj dítěte ve všech směrech. Náš originální a lety ověřený systém spojuje prvky z montessori pedagogiky, teorie typů a rodinných konstelací. Používáme obrázkové karty vycházející z Domanovy metody (tzv flash karty). Sledujeme nejnovější výzkumy medicíny o neuroplasticitě mozku.

 1. ROZVOJ MOZKU

  Pomocí tzv. Flash cards rozvíjíme paměť, pozornost, trpělivost, orientaci a představivost. Pomáhame v rozvoji komunikace a slovní zásoby. Používáme způsob učení pomocí Domanovy metody, která umožňuje dítěti nasávat informace zábavným způsobem. V ranných fázích vývoje mozku podporujeme lásku k učení.

 2. JEMNOU MOTORIKU

  Používáme jak naše originální, tak Montessori pomůcky. Pracujeme s nimi cíleně, aby dítě zažívalo úspěch a radost z vlastních schopností. Podporujeme samostatnost a sebedůvěru. Často jsou to úkoly, o kterých byste si mysleli, že je tak malé dítě nedokáže. To, že mu umožníme tyto úkoly dělat, posouvá Vás i děti velmi dopředu.

 3. TRÉNINK SOCIÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

  Dítě zažije první setkání a spolupráci s cizí autoritou a také spolupráci v kolektivu stejně starých dětí. V bezpečném prostředí se seznamuje se společenskými pravidly, se kterými se bude setkávat celý život. Tyto zážitky podporují jeho zapojení v kolektivu, spolupráci s dalšími dětmi a s rodiči.

 4. POHYB

  Lezecká stěna, hrazda, kruhy, balanční most, balóny - aktivity přizpůsobené nejmenším tak, aby zapojili ruce i nohy, a tím obě mozkové hemisféry. Děti takto trénují koordinaci celého těla a rovnováhu.

PŘIJĎTE ZAŽÍT, JAK TO U NÁS CHODÍ!

Chtěli byste k nám nejdříve jen nakouknout, vyzkoušet si prostředí a poznat, jestli se Vám i Vašemu dítku u nás bude líbit? Naprosto chápeme! Připravili jsme pro Vás ukázkové lekce, kde si lekci s lektorkou vyzkoušíte a až poté se rozhodnete, zda budete chtít na kurz chodit pravidelně. Pokud si ani po ukázkové lekci nebudete jisti, nabízíme i krátkodobější pernamentky. 

Pro ukázkovou lekci stačí vyplnit přihlášku. Bude Vás kontaktovat Katka s nabídkou volných termínů.

VIDEOUKÁZKA

Práce s dětmi od 4 do 23 měsíců.

Práce s dětmi v nejstarší skupině.

KDO VÁS BUDE PROVÁZET - NAŠE LEKTORKY

avatar
cloud
Jana Ženatá

jednatelka studia, lektorka

Studio mi vstoupilo do života v roce 2015, kdy jsem na lekce začala chodit s nejmladší dcerou Barborou. Nyní jsem již 6 let lektorkou a v roce 2021 jsem pomyslné otěže studia převzala po původní zakladatelce Monice Němcové. Ta se v té době více zaměřila na on-line sféru. I v tehdejší, pro provoz studia složité době mi dávalo smysl osobní setkávání. Jsem moc ráda, že Studio je tu stále s námi a může šířit radost a porozumnění.

Kontakt: +420 731 648 037
jana.zenata@montessorisp.cz

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Katka Lukášová

lektorka, rezervace, příprava studia

Dodnes si pamatuji ukázkovou lekci, na které jsem byla se starší dcerou na jaře v roce 2013. Moje pocity tehdy? Úžas, nadšení, jedinečnost, pravdivost, smysluplnost. Nyní je jaro 2017. Za sebou mám rok lekcí s mladší dcerou, kurz spolu-pracoven s oběma dcerami a řadu seminářů. K mým pocitům “tehdy” se přidávají dovednosti. Jak pracovat a komunikovat se svými dětmi? Našla jsem zde to, co jsem potřebovala právě já. Jistotu a pevnost v nové životní roli – roli matky. Protože nejen každé dítě je jedinečné, ale i každý rodič je jedinečný a potřebuje najít svou cestu. V Montessori studiu pohybu jsem ji našla.

Kontakt: +420 737 773 278
rezervace@montessorisp.cz

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Karin Treuerová

lektorka

Pred časom som sama sebe sľúbila, že už sa budem venovať len veciam, ktoré mi dávajú zmysel. Vnímam to ako úžasnú hru osudu, že som mala možnosť spoznať Mones vďaka mamičke dievčatka ktoré som dostala do opatery ako chůva. Vďaka Jane, ktorá tieto lekcie viedla, som pocítila, že by to mohlo byť niečo, čo mi ten zmysel dáva. Sama deti nemám, ale mojou najväčšou motiváciou pri práci s nimi je spomienka na moje vlastné detstvo, práca s vnútorným dieťaťom a uvedomenie, akú výnimočnú príležitosť máme, že môžeme vedome ovplyvňovať ich vývoj. Ich kreativita a prirodzená radosť z toho, keď sa im niečo podarí je to, čo sme my, dospelí, už často zabudli a spätne sa tak ťažko učíme. A tak som po pár lekciách nabrala odvahu a spýtala sa či náhodou nepotrebujú ďalšiu lektorku 🙂

Kontakt: +420 731 726 122

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Marcela Bretšnajdrová

lektorka a editorka sociálních sítí, od února 2023 na mateřské dovolené

Montessori studio pohybu navštěvuji se svým synem od září 2020.  Lekce jsem na začátku brala jako možnost vyplnění času a případný rozvoj dítěte jako jakési plus navíc. Žádná větší očekávání jsem neměla. Ani ve snu by mě nenapadlo, že o rok později tento kurz sama povedu. Během svého dosavadního mateřství jsem se asi jako každá žena potýkala s otázkami ohledně výchovy a nejvhodnějšího přístupu k dítěti. Často jsem cítila, že principy a postupy našich maminek a babiček nejsou pro nás to pravé. V Montessori studiu pohybu jsem postupně začala dostávat odpovědi, které mi začaly dávat smysl.

Kontakt: +420 778 431 905

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Monika Němcová

zakladatelka a supervizorka studia, průvodkyně rodičovstvím

V roce 2003 vstoupil do mého života syn Vavřinec. 42 let před jeho narozením jsem prožila život plný cestování, poznávání a hledání sama sebe. Jako matka jsem hltala všechny informace, co mám se synem dělat. Snažila jsem se také odpovědi najít uvnitř sebe. Bydlela jsem v místě, kde jsem neměla žádné kořeny, kamarádky, rodinu, jen manžela. Často jsem si připadala ztracená. Manžel mi nemohl být v mateřství oporou. To jsem nevěděla. V synově třech letech jsme se rozešli. Přestěhovala jsem se zpět do Prahy a začala intenzivně hledat odpovědi. Vždy mě zajímalo, co se děje uvnitř nás – v těle, hlavě a kde vzniká emoce.

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Pavlína Mertová

kmotra studia - bez Pavlíny by studio nevzniklo, byla a je oporou Moniky a studia v některých fázích jeho vývoje

I když bych to do sebe v mládí neřekla, skončila jsem v domku u lesa s poměrně velkou rodinkou – 3 děti a pes. Nejstaršímu synovi je 9 let, prostřednímu 4 a nejmladší holčičce je 1 a půl. Původním povoláním jsem architektka, ale dětský svět mě pohltil a už se ke svému oboru nechci vracet. Vyvstala ovšem otázka, kam mám vrhnout svou tvůrčí energii 🙂 A tady přichází Mones. Montessori studio pohybu je pro mě spojení toho co mě baví a co mi dává smysl. Je to skvělý pocit, že jsem se mohla podílet na chodu místa, které se snaží lidem přinést do života více klidu, radosti a osobního štěstí. V současnosti mně zcela naplňuje můj osobní projekt malovaných pomůcek pro děti.

Kontakt: www.ateliervlese.cz

(Pokračování textu…)

DUHOVÁ CESTA - NAŠE KURZY PODLE VĚKU DÍTĚTE

Naše skupiny v barvách
Duhové cesty.

Duha

0. skupina

Nejmenší mimi

4 - 6 měsíců na začátku semestru

1. skupina

Lezci

7 - 9 měsíců na začátku semestru

2. skupina

Chodci a žvatláci

10 - 14 měsíců během semestru

3. skupina

Chodci s jistotou a dobyvatelé prostoru

15 - 19 měsíců na začátku semestru

4. skupina

Běh i trpělivost spolu s NEEE

20 - 24 měsíců během semestru

5. skupina

Věčné proč a věčný vzdor

25 - 30 měsíců během semestru

6. skupina

Osobnost, hotovo a co
s ní ?

31 - 36 měsíců během semestru

CO ŘÍKAJÍ O KURZU A MONES METODĚ RODIČE:

 • img
  Sandra Šimonová

  Na Montesorri hodiny chodím se synem již od jeho 5. měsíce (teď mu je 20 měsíců) a chtěla bych je doporučit všem maminkám. Monte nám oběma dalo hodně. Pro mě to je i chvilka odpočinku, kdy se sejdu s maminkami, můj syn si hraje s dětmi, ktere už zná a má rád ten příjemný, utulný prostor v obou místnostech. Pro mě jsou kurzy přínosné celou dobu kvůli pochopení syna, proč, co, jak dělá, jak mu můžu pomoci při problémech nebo jak pomoci sobě v nějakých situacích, které mi nejsou příjemné. Po každé hodině je možné se ptát na jakékoli otázky k výchově atd. Jsem ta, která se vždy zeptá a vždy najdeme nějaké řešení anebo pochopení. Chodíme k Janě. Jana je jako učitelka skvělá, zrelaxovaná a znalá. Můj syn se vždy na hodinu těsí a už od rána opakuje její jméno. A to je další plus, že se naučí mít rád lidi mimo rodinu, a i že ho učí/ hraje si s ním někdo “cizí”, nejenom jeho rodiče.
  Mému synovi kurzy přinesly mnoho, již od malička zavírá víčka a všechno, co se dá zavírat, jak to pochytil z hodiny. Učí se trpělivosti, že by se mělo dávat pozor při hodině, a že všechno není jen o něm, ale jsou kolem něj kamarádi, kteří si taky chtějí hodit korálek do krabičky a trvá jim to nějaký čas.

 • img
  Natálie Roček Berglowcová

  „Prostor pro to, co v dotazníku není 🙂 Chci moc poděkovat! Nejen obecně, že takové místo existuje, ale velmi konkrétně i za to, jak dobře je držen „rámec“. Tedy: že funguje systém přihlašování a rezervací, že je vše online, že všechny informace jsou dohledatelné, že nám chodí informační maily, že nám chodí i inspirace k tématu… Jsem trochu profesně postižená, na mateřskou jsem vlítla z rychlého a výkonného světa byznysu a nepříjemně mě překvapilo, jak spousta i drahých akcí pro děti je amatérsky zorganizovaná, bez informací, fungujícího webu… Je to únavné. Mones je v tomto ohledu tak příjemně profesionální! A přitom lidský, milý, osobní. Oceňuji, že mezi sebou lektorky sdílejí, že když jdu někam na náhradu, moje lektorka to ví, že se mnou komunikujete mobilem i maily i na webu… Prostě, děkuju! Vše ostatní, jako přístup, bezpečné místo pro děti i rodiče, možnost sdílení trápení a rozcestník k další pomoci – je taky fantastické! Děkuju. Opravdu!“

 • img
  Sandra Wija

  „Pobyt s Monikou v Pekle mohu vřele doporučit všem rodičům, kteří si chtějí rozšířit své rodičovské a výchovné obzory, dozvědět se něco nového o sobě, dětech a rodině vůbec, nebo si prostě jen trochu odpočinout a příjemně strávit čas se svými dětmi mezi fajn lidmi. Já osobně se stále ještě považuji za matku začátečnici (v době našeho pobytu bylo dceři něco málo přes rok) a bylo pro mě velmi přínosné vidět „v akci“ jiné rodiče, kteří jsou v otázce výchovy na podobné vlně a jsou již třeba zkušenější. Asi nejcennější zkušeností pro mě byla možnost vidět a sledovat interakce mezi dětmi a zejména cenné Moničiny rady, jak do těchto interakcí (ne)zasahovat. Dcera, která zatím nemá sourozence, se i za ten krátký čas v kontaktu s cizími dětmi trochu „otrkala“ a pobyt nám zcela evidentně prospěl oběma. Jsem moc vděčná Monice za všechno, co pro nás dělá, protože díky ní je to mateřství lépe zvládnutelné a člověk si ho hlavně dokáže užít :)“

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Všem novým maminkám a tatínkům doporučujeme začít ukázkovou lekcíOsobně se poznáme a vy se zorientujete v našem prostředí. S lektorkou a dalšími rodiči a dětmi si vyzkoušíte pasivně nebo aktivně jednu lekci. Pak se můžete rozhodnout, jestli budete chodit do kurzu pravidelně a zvolíte si vyhovující termín.

Ukázkové lekce je možné absolvovat v průběhu celého roku, stejně tak je možné se do kurzu kdykoliv připojit. Pokud si kurz chcete ještě otestovat, nabízíme možnost permanentky na 4 lekce.

Pokud se už známe, v kurzu pokračujete s dalším dítkem nebo si chcete rezervovat rovnou celý kurz, kontaktujte přímo Katku emailem rezervace@montessorisp.cz či telefonicky +420 737 773 278.