Cloud

Tým studia pohybu

Naše lektorky spojuje láska a respekt k dětem i rodičům, touha přicházet na odpovědi, jak žít spolu s dětmi spokojeně, poskytnout jim potřebnou oporu a rozšířit jejich obzory. Jak jim dát dobrý základ do života. Rády a často se na situace díváme z jiného úhlu, než je obvyklé a přinášíme neobvyklé, ale funkční návody, jak je řešit. Podpora dalším rodičům skrze zážitky na lekcích a pozitivní ohlasy jsou pro nás všechny neutuchající motivací.

Katka, Jana, Karin a Marcela spolu s Monikou. Staly jsme se týmem i díky sdílení základních hodnot. Pojí nás vzájemná důvěra, touha otvírat možnosti dětem a dávat s pokorou najevo vlastní zkušenosti a pochopení pro cestu dalších maminek. Všechny jsme jiné a vzájemně se doplňujeme.

Kdo je v týmu studia

"Studio tvoříme s láskou pro vás a vaše děti."

avatar
cloud
Jana Ženatá

jednatelka studia, lektorka

Studio mi vstoupilo do života v roce 2015, kdy jsem na lekce začala chodit s nejmladší dcerou Barborou. Nyní jsem již 6 let lektorkou a v roce 2021 jsem pomyslné otěže studia převzala po původní zakladatelce Monice Němcové. Ta se v té době více zaměřila na on-line sféru. I v tehdejší, pro provoz studia složité době mi dávalo smysl osobní setkávání. Jsem moc ráda, že Studio je tu stále s námi a může šířit radost a porozumnění.

Kontakt: +420 731 648 037
jana.zenata@montessorisp.cz

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Katka Lukášová

lektorka, rezervace, příprava studia

Dodnes si pamatuji ukázkovou lekci, na které jsem byla se starší dcerou na jaře v roce 2013. Moje pocity tehdy? Úžas, nadšení, jedinečnost, pravdivost, smysluplnost. Nyní je jaro 2017. Za sebou mám rok lekcí s mladší dcerou, kurz spolu-pracoven s oběma dcerami a řadu seminářů. K mým pocitům “tehdy” se přidávají dovednosti. Jak pracovat a komunikovat se svými dětmi? Našla jsem zde to, co jsem potřebovala právě já. Jistotu a pevnost v nové životní roli – roli matky. Protože nejen každé dítě je jedinečné, ale i každý rodič je jedinečný a potřebuje najít svou cestu. V Montessori studiu pohybu jsem ji našla.

Kontakt: +420 737 773 278
rezervace@montessorisp.cz

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Karin Treuerová

lektorka

Pred časom som sama sebe sľúbila, že už sa budem venovať len veciam, ktoré mi dávajú zmysel. Vnímam to ako úžasnú hru osudu, že som mala možnosť spoznať Mones vďaka mamičke dievčatka ktoré som dostala do opatery ako chůva. Vďaka Jane, ktorá tieto lekcie viedla, som pocítila, že by to mohlo byť niečo, čo mi ten zmysel dáva. Sama deti nemám, ale mojou najväčšou motiváciou pri práci s nimi je spomienka na moje vlastné detstvo, práca s vnútorným dieťaťom a uvedomenie, akú výnimočnú príležitosť máme, že môžeme vedome ovplyvňovať ich vývoj. Ich kreativita a prirodzená radosť z toho, keď sa im niečo podarí je to, čo sme my, dospelí, už často zabudli a spätne sa tak ťažko učíme. A tak som po pár lekciách nabrala odvahu a spýtala sa či náhodou nepotrebujú ďalšiu lektorku 🙂

Kontakt: +420 731 726 122

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Marcela Bretšnajdrová

lektorka a editorka sociálních sítí, od února 2023 na mateřské dovolené

Montessori studio pohybu navštěvuji se svým synem od září 2020.  Lekce jsem na začátku brala jako možnost vyplnění času a případný rozvoj dítěte jako jakési plus navíc. Žádná větší očekávání jsem neměla. Ani ve snu by mě nenapadlo, že o rok později tento kurz sama povedu. Během svého dosavadního mateřství jsem se asi jako každá žena potýkala s otázkami ohledně výchovy a nejvhodnějšího přístupu k dítěti. Často jsem cítila, že principy a postupy našich maminek a babiček nejsou pro nás to pravé. V Montessori studiu pohybu jsem postupně začala dostávat odpovědi, které mi začaly dávat smysl.

Kontakt: +420 778 431 905

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Monika Němcová

zakladatelka a supervizorka studia, průvodkyně rodičovstvím

V roce 2003 vstoupil do mého života syn Vavřinec. 42 let před jeho narozením jsem prožila život plný cestování, poznávání a hledání sama sebe. Jako matka jsem hltala všechny informace, co mám se synem dělat. Snažila jsem se také odpovědi najít uvnitř sebe. Bydlela jsem v místě, kde jsem neměla žádné kořeny, kamarádky, rodinu, jen manžela. Často jsem si připadala ztracená. Manžel mi nemohl být v mateřství oporou. To jsem nevěděla. V synově třech letech jsme se rozešli. Přestěhovala jsem se zpět do Prahy a začala intenzivně hledat odpovědi. Vždy mě zajímalo, co se děje uvnitř nás – v těle, hlavě a kde vzniká emoce.

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Pavlína Mertová

kmotra studia - bez Pavlíny by studio nevzniklo, byla a je oporou Moniky a studia v některých fázích jeho vývoje

I když bych to do sebe v mládí neřekla, skončila jsem v domku u lesa s poměrně velkou rodinkou – 3 děti a pes. Nejstaršímu synovi je 9 let, prostřednímu 4 a nejmladší holčičce je 1 a půl. Původním povoláním jsem architektka, ale dětský svět mě pohltil a už se ke svému oboru nechci vracet. Vyvstala ovšem otázka, kam mám vrhnout svou tvůrčí energii 🙂 A tady přichází Mones. Montessori studio pohybu je pro mě spojení toho co mě baví a co mi dává smysl. Je to skvělý pocit, že jsem se mohla podílet na chodu místa, které se snaží lidem přinést do života více klidu, radosti a osobního štěstí. V současnosti mně zcela naplňuje můj osobní projekt malovaných pomůcek pro děti.

Kontakt: www.ateliervlese.cz

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Markéta Novák Matějková

kmotra studia, Markéta zviditelňovala práci Moniky i studia, je editorkou webu maminka.cz

Jsem máma třech synů a dcery. Pomáhala jsem Monice a studiu s propagací. S Monikou jsem se seznámila při hledání smysluplné činnosti se svým prostředním synem. Lekce Hrajeme si Mones jsem dopřála i našemu nejmladšímu synovi. V roce 2016 jsem začala být editorkou webu Maminka.cz. Původně jsem učitelka a miluji organizování a zařizování, tak jsem podepsaná pod některými velkými pražskými festivaly.

(Pokračování textu…)