Img
Skupina 2

10 – 14 měsíců na začátku semestru

Dítě už je na světě vnějším tak dlouho, jako bylo uvnitř maminky. Některé děti jsou již natolik zralé, že začínají chodit. Je to doba, která dítě nutí postavit se a …. zatím ještě s jistotou vrátit svůj zadeček zpět na zem.
Před prvním rokem je z dítěte cítit veliké odhodlání začít používat nohy. Pokud ho pozorujete a dáte mu dost impulzů, tak je to jako zázrak. Den, kdy se postaví a udělá své první kroky, se nesmazatelně zapíše do srdcí všech rodičů.
Skoro roční dítě začne projevovat touhu se domluvit. Naznačuje nám, co potřebuje posunky, vydává různé zvuky a objeví se i první slavná slova 🙂.

Učíte se , poznáváte, rozvíjíte

Ve studiu máme prostředky, jak vaše dítě i vás „postavit na nohy“.
Všechny děti jsou fascinovány, když objeví dolní část svého těla. V jejich očích je vidět, jakou radost mají, když se jim podaří chytit balónek chodidly nebo lýtky. Pro nás tak jednoduchý pohyb je pro ně kouzlo, kterého se nemohou nabažit. Najednou do všeho chtějí kopat, vše chtějí chytat a držet nohama. Lekce zaměřené na práci nohou se stávají nejoblíbenějšími.
Používáme originální montessori pomůcky i pomůcky naší výroby pro trénování jemné práce rukou. Lektorka dítěti dává impulzy a vy můžete v zrcadle ze jejími zády sledovat přímý přenos okamžiků, kdy si v mozku dítěte dělá cestu nový neuronový spoj. Budete přítomni velkému zaujetí, které lze snadno přehlédnout v běžném životě.
Děti spolu s vámi si užívají sestavy modulů i speciální balanční pomůcky pro rozvoj rovnováhy.
Děti v lekci už se znají, těší se na sebe a vzájemně se inspirují. Pokračují v interakcích, učí se spolupráci nejen s mámou a lektorkou, ale i mezi sebou, trénují fyzický kontakt. Ne náhodou se obvykle setkávají děti s různým temperamentem.

img
img