Cloud

VEDENÉ LEKCE HRAJEME SI MONES

PRO KOHO JSOU LEKCE URČENY

Lekce jsou vhodné pro každého rodiče, který se chce naučit spolupracovat a komunikovat se svým dítětem, touží zkoumat jeho i své potřeby a rád by cítil podporu v rodičovství. Za 13 let je absolvovalo více než 1300 dětí a rodičů.

Nabízíme profesionální a zároveň lidské prostředí v MONTESSORI STUDIU POHYBU v Praze s vybavenou tělocvičnou a pomůckami pro jemnou motoriku.

Pracujeme s rodičem a jeho dítětem od 4 měsíců do 3 let. V každé lekci jsou maximálně 4 děti podobného věku.

Každá lekce má pevný řád a zahrnuje soustředěnou činnost, práci s montessori pomůckami i pohyb pro harmonický rozvoj celého těla. Přirozenou součástí je tréning sociálních dovedností a spolupráce.

Můžete u dětí pěstovat vztah k jazykům, pokud zvolíte naše lekce v angličtině.

NAŠE LEKCE

 • 1 x týdně 45 minut ve skupince maximálně 4 podobně starých dětí
 • máme celkem 7 věkových skupin, které označujeme podle barev duhy od červené skupiny 0 (nejmenší mimi) až po fialovou skupinu 6 (skoro tříleťáci)
 • pod vedením lektorky zjistíte co, kdy a jak podpořit ve vývoji dítěte
 • budete svědky zklidnění a zvýšení koncentrace
 • pohybem podpoříte koordinaci celého těla
 • dítě zažije první zkušenost spolupráce s „cizí” autoritou a s ostatními dětmi
 • odnesete si inspiraci, jak s dítětem pracovat doma
 • díky malé skupince se každému věnujeme individuálně
 • lekce mají svůj řád a promyšlený systém, který podporuje harmonický rozvoj dětí ve všech směrech
 • systém spojuje prvky montessori pedagogiky, domanovy metody, teorie typů a rodinných konstelací

Co vše lekce obsahují

Někdy je složité vybrat si v záplavě kroužků ten správný nebo ty správné. Chcete mít více kroužků v jednom? Naše lekce jsou sestavené tak, aby pokrývaly harmonický vývoj dítěte ve všech směrech. Náš originální a lety ověřený systém spojuje prvky z montessori pedagogiky, teorie typů a rodinných konstelací. Používáme obrázkové karty vycházející z Domanovy metody (tzv flash karty). Sledujeme nejnovější výzkumy medicíny o neuroplasticitě mozku.

 1. ROZVOJ MOZKU

  Pomocí tzv. Flash cards rozvíjíme paměť, pozornost, trpělivost, orientaci a představivost. Pomáhame v rozvoji komunikace a slovní zásoby. Používáme způsob učení pomocí Domanovy metody, která umožňuje dítěti nasávat informace zábavným způsobem. V ranných fázích vývoje mozku podporujeme lásku k učení.

 2. JEMNOU MOTORIKU

  Používáme jak naše originální, tak Montessori pomůcky. Pracujeme s nimi cíleně, aby dítě zažívalo úspěch a radost z vlastních schopností. Podporujeme samostatnost a sebedůvěru. Často jsou to úkoly, o kterých byste si mysleli, že je tak malé dítě nedokáže. To, že mu umožníme tyto úkoly dělat, posouvá Vás i děti velmi dopředu.

 3. TRÉNINK SOCIÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

  Dítě zažije první setkání a spolupráci s cizí autoritou a také spolupráci v kolektivu stejně starých dětí. V bezpečném prostředí se seznamuje se společenskými pravidly, se kterými se bude setkávat celý život. Tyto zážitky podporují jeho zapojení v kolektivu, spolupráci s dalšími dětmi a s rodiči.

 4. POHYB

  Lezecká stěna, hrazda, kruhy, balanční most, balóny - aktivity přizpůsobené nejmenším tak, aby zapojili ruce i nohy, a tím obě mozkové hemisféry. Děti takto trénují koordinaci celého těla a rovnováhu.

PŘIJĎTE ZAŽÍT, JAK TO U NÁS CHODÍ!

Chtěli byste k nám nejdříve jen nakouknout, vyzkoušet si prostředí a poznat, jestli se Vám i Vašemu dítku u nás bude líbit? Naprosto chápeme! Připravili jsme pro Vás ukázkové lekce, kde si lekci s lektorkou vyzkoušíte a až poté se rozhodnete, zda budete chtít na kurz chodit pravidelně. Pokud si ani po ukázkové lekci nebudete jisti, nabízíme i krátkodobější pernamentky. 

Pro ukázkovou lekci stačí vyplnit přihlášku. Bude Vás kontaktovat Katka s nabídkou volných termínů.

VIDEOUKÁZKA

Práce s dětmi od 4 do 23 měsíců.

Práce s dětmi v nejstarší skupině.

KDO VÁS BUDE PROVÁZET - NAŠE LEKTORKY

avatar
cloud
Jana Ženatá

jednatelka studia, lektorka

Studio mi vstoupilo do života v roce 2015, kdy jsem na lekce začala chodit s nejmladší dcerou Barborou. Nyní jsem již 6 let lektorkou a v roce 2021 jsem pomyslné otěže studia převzala po původní zakladatelce Monice Němcové. Ta se v té době více zaměřila na on-line sféru. I v tehdejší, pro provoz studia složité době mi dávalo smysl osobní setkávání. Jsem moc ráda, že Studio je tu stále s námi a může šířit radost a porozumnění.

Kontakt: +420 731 648 037
jana.zenata@montessorisp.cz

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Katka Lukášová

lektorka, rezervace, příprava studia

Dodnes si pamatuji ukázkovou lekci, na které jsem byla se starší dcerou na jaře v roce 2013. Moje pocity tehdy? Úžas, nadšení, jedinečnost, pravdivost, smysluplnost. Nyní je jaro 2017. Za sebou mám rok lekcí s mladší dcerou, kurz spolu-pracoven s oběma dcerami a řadu seminářů. K mým pocitům “tehdy” se přidávají dovednosti. Jak pracovat a komunikovat se svými dětmi? Našla jsem zde to, co jsem potřebovala právě já. Jistotu a pevnost v nové životní roli – roli matky. Protože nejen každé dítě je jedinečné, ale i každý rodič je jedinečný a potřebuje najít svou cestu. V Montessori studiu pohybu jsem ji našla.

Kontakt: +420 737 773 278
rezervace@montessorisp.cz

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Marcela Bretšnajdrová

lektorka a editorka sociálních sítí, od února 2023 na mateřské dovolené

Montessori studio pohybu navštěvuji se svým synem od září 2020.  Lekce jsem na začátku brala jako možnost vyplnění času a případný rozvoj dítěte jako jakési plus navíc. Žádná větší očekávání jsem neměla. Ani ve snu by mě nenapadlo, že o rok později tento kurz sama povedu. Během svého dosavadního mateřství jsem se asi jako každá žena potýkala s otázkami ohledně výchovy a nejvhodnějšího přístupu k dítěti. Často jsem cítila, že principy a postupy našich maminek a babiček nejsou pro nás to pravé. V Montessori studiu pohybu jsem postupně začala dostávat odpovědi, které mi začaly dávat smysl.

Kontakt: +420 778 431 905

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Monika Němcová

zakladatelka a supervizorka studia, průvodkyně rodičovstvím

V roce 2003 vstoupil do mého života syn Vavřinec. 42 let před jeho narozením jsem prožila život plný cestování, poznávání a hledání sama sebe. Jako matka jsem hltala všechny informace, co mám se synem dělat. Snažila jsem se také odpovědi najít uvnitř sebe. Bydlela jsem v místě, kde jsem neměla žádné kořeny, kamarádky, rodinu, jen manžela. Často jsem si připadala ztracená. Manžel mi nemohl být v mateřství oporou. To jsem nevěděla. V synově třech letech jsme se rozešli. Přestěhovala jsem se zpět do Prahy a začala intenzivně hledat odpovědi. Vždy mě zajímalo, co se děje uvnitř nás – v těle, hlavě a kde vzniká emoce.

(Pokračování textu…)

DUHOVÁ CESTA - NAŠE KURZY PODLE VĚKU DÍTĚTE

Naše skupiny v barvách
Duhové cesty.

Duha

0. skupina

Nejmenší mimi

4 - 6 měsíců na začátku semestru

1. skupina

Lezci

7 - 9 měsíců na začátku semestru

2. skupina

Chodci a žvatláci

10 - 14 měsíců během semestru

3. skupina

Chodci s jistotou a dobyvatelé prostoru

15 - 19 měsíců na začátku semestru

4. skupina

Běh i trpělivost spolu s NEEE

20 - 24 měsíců během semestru

5. skupina

Věčné proč a věčný vzdor

25 - 30 měsíců během semestru

6. skupina

Osobnost, hotovo a co
s ní ?

31 - 36 měsíců během semestru

CO ŘÍKAJÍ O KURZU A MONES METODĚ RODIČE:

 • img
  Linda Malenovská

  „Na Hrajeme si Montessori chodíme s mou dcerou Sárou již rok a je to pro mě jeden z nejsmysluplnějších „kroužků“, které jsem s dítětem zažila. Jako rodič jsem zde především v roli pozorovatele svého dítěte a to byla pro mě vždy velmi zajímavá zkušenost. S úžasem jsem sledovala, jak Monika často jen gestem, mírným naznačením beze slov anebo maximálně jedním slovem jemně dítěti naznačí, co se od něj očekává, jaký je další krok, jaká jsou pravidla a hranice. Žádné vysvětlování a dlouhé monology… Viděla jsem na vlastní oči, jak jsou děti „vděčné“ za pevné hranice dané s láskou. Jakoby vydechly úlevou: „Jo, tady je jistota!“ 🙂 Svým vzorem mě Monika naučila, jak být „laskavě přísná.“ Další přínos vidím v tom, že se děti naučí spolupráci. Umět vyčkat, až na mě přijde řada, až druhý dokončí svou práci. Myslím, že všechny přínosy HM nejdou ani moc popsat, je toho více a musí se zažít. 🙂 Děkuji Monice za velkou inspiraci a příjemně strávený čas.“

 • img
  Karolína Duranová

  „Pro Janu: O Mones(u) mi řekla známá, která má syna v podobném věku a doporučila mi Vaše kurzy pro celkové zklidnění a soustředění, protože s tím jsme měli, jak bylo vidno i na úvodní lekci, vcelku problém. Úvodní lekce, která byla zdarma, a už tím mě Vaše studio nadchlo, se mi moc líbila, přestože některé věci mi přišly až dost nebezpečné?! 🙂 (teď už vím, že nebezpečné samozřejmě nejsou, pokud je správná názorná ukázka, protože děti jsou prostě neskutečně chytrá stvoření). Myslím, že syn si lekce brzy oblíbil, baví mě pozorovat jeho chování, někdy úžas a hlavně zájem v jeho očích (v zrcadle za tvými zády Jani), když pracujeme na začátku hodiny. Je pro mě dost poučné ho vidět pracovat i na lekcích náhradových, kdy je změna ve složení dětí a lektorky, jak se chová a celkově jak „jinak“ probíhá tato hodina. Co se týče soustředění jak jsem psala na začátku, určitě se od září, kdy jsme na hrátky začali chodit, velmi zklidnil (vím, že je to samozřejmě i vývojem, ale plusové body přikládám hlavně lekcím) a rozhodně je vidět velké zlepšení právě v soustředění a v jemné motorice, kdy knoflíky a jakákoliv dóza jsou prostě číslo jedna. Až jsem překvapená jak dlouho ho tahle aktivita drží. Za skoro půl roku jsme určitě OBA PROŠLI VELKOU ZMĚNOU a dle mého názoru svou úlohu zvládáš perfektně. Vždy jsi milá, usměvavá a prostě tak hezky naladěná. Posun je možná vidět i v té chvíli, když přijde na zkušební lekci nové dítko, přesně tam jde vidět, jak jsou již zaběhlé děti zvyklé se soustředit a pokaždé si vzpomenu na ty „naše první lekce“, které probíhaly velmi podobně, a to divoce. Tímto bych celému týmu Monesu chtěla poděkovat za perfektní práci a skvělý přístup!!! Ať se Vám daří a můžeme vídat ty zvídavé pohledy a němý úžas a pokroky našich dětí stále dál.“

 • img
  Tereza Kinclová

  “Jsem nesmírně vděčná za Cestu Montessori, která mi otevřela oči jak v mé vlastní cestě tak k cestě s mým dítětem. Je to úžasný komplexní systém vzdělávání a výchovy. Chodím na Hrajeme si s Montessori a na mém synovi je vidět značný posun ve všech směrech, ať v motorických nebo i ve změně jeho chování. Lekce jsou vždy skvěle připraveny a vedeny. Co však za sebe musím nejvíce vyzdvihnout je seminář o Montessori, který aplikujeme do běžného života. Monika Němcová a její styl je jedinečný, inspirativní a naprosto srozumitelný. Došlo k velkým změnám jak ve mě, mém muži tak i v našem dítěti a já za to děkuji. Vřele doufám, že bude více lidí, kteří si najdou cestu k sobě a ke svému dítěti tímto směrem.”

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Všem novým maminkám a tatínkům doporučujeme začít ukázkovou lekcíOsobně se poznáme a vy se zorientujete v našem prostředí. S lektorkou a dalšími rodiči a dětmi si vyzkoušíte pasivně nebo aktivně jednu lekci. Pak se můžete rozhodnout, jestli budete chodit do kurzu pravidelně a zvolíte si vyhovující termín.

Ukázkové lekce je možné absolvovat v průběhu celého roku, stejně tak je možné se do kurzu kdykoliv připojit. Pokud si kurz chcete ještě otestovat, nabízíme možnost permanentky na 4 lekce.

Pokud se už známe, v kurzu pokračujete s dalším dítkem nebo si chcete rezervovat rovnou celý kurz, kontaktujte přímo Katku emailem rezervace@montessorisp.cz či telefonicky +420 737 773 278.