Cloud

VEDENÉ LEKCE HRAJEME SI MONES

PRO KOHO JSOU LEKCE URČENY

Lekce jsou vhodné pro každého rodiče, který se chce naučit spolupracovat a komunikovat se svým dítětem, touží zkoumat jeho i své potřeby a rád by cítil podporu v rodičovství. Za 13 let je absolvovalo více než 1300 dětí a rodičů.

Nabízíme profesionální a zároveň lidské prostředí v MONTESSORI STUDIU POHYBU v Praze s vybavenou tělocvičnou a pomůckami pro jemnou motoriku.

Pracujeme s rodičem a jeho dítětem od 4 měsíců do 3 let. V každé lekci jsou maximálně 4 děti podobného věku.

Každá lekce má pevný řád a zahrnuje soustředěnou činnost, práci s montessori pomůckami i pohyb pro harmonický rozvoj celého těla. Přirozenou součástí je tréning sociálních dovedností a spolupráce.

Můžete u dětí pěstovat vztah k jazykům, pokud zvolíte naše lekce v angličtině.

NAŠE LEKCE

 • 1 x týdně 45 minut ve skupince maximálně 4 podobně starých dětí
 • máme celkem 7 věkových skupin, které označujeme podle barev duhy od červené skupiny 0 (nejmenší mimi) až po fialovou skupinu 6 (skoro tříleťáci)
 • pod vedením lektorky zjistíte co, kdy a jak podpořit ve vývoji dítěte
 • budete svědky zklidnění a zvýšení koncentrace
 • pohybem podpoříte koordinaci celého těla
 • dítě zažije první zkušenost spolupráce s „cizí” autoritou a s ostatními dětmi
 • odnesete si inspiraci, jak s dítětem pracovat doma
 • díky malé skupince se každému věnujeme individuálně
 • lekce mají svůj řád a promyšlený systém, který podporuje harmonický rozvoj dětí ve všech směrech
 • systém spojuje prvky montessori pedagogiky, domanovy metody, teorie typů a rodinných konstelací

Co vše lekce obsahují

Někdy je složité vybrat si v záplavě kroužků ten správný nebo ty správné. Chcete mít více kroužků v jednom? Naše lekce jsou sestavené tak, aby pokrývaly harmonický vývoj dítěte ve všech směrech. Náš originální a lety ověřený systém spojuje prvky z montessori pedagogiky, teorie typů a rodinných konstelací. Používáme obrázkové karty vycházející z Domanovy metody (tzv flash karty). Sledujeme nejnovější výzkumy medicíny o neuroplasticitě mozku.

 1. ROZVOJ MOZKU

  Pomocí tzv. Flash cards rozvíjíme paměť, pozornost, trpělivost, orientaci a představivost. Pomáhame v rozvoji komunikace a slovní zásoby. Používáme způsob učení pomocí Domanovy metody, která umožňuje dítěti nasávat informace zábavným způsobem. V ranných fázích vývoje mozku podporujeme lásku k učení.

 2. JEMNOU MOTORIKU

  Používáme jak naše originální, tak Montessori pomůcky. Pracujeme s nimi cíleně, aby dítě zažívalo úspěch a radost z vlastních schopností. Podporujeme samostatnost a sebedůvěru. Často jsou to úkoly, o kterých byste si mysleli, že je tak malé dítě nedokáže. To, že mu umožníme tyto úkoly dělat, posouvá Vás i děti velmi dopředu.

 3. TRÉNINK SOCIÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

  Dítě zažije první setkání a spolupráci s cizí autoritou a také spolupráci v kolektivu stejně starých dětí. V bezpečném prostředí se seznamuje se společenskými pravidly, se kterými se bude setkávat celý život. Tyto zážitky podporují jeho zapojení v kolektivu, spolupráci s dalšími dětmi a s rodiči.

 4. POHYB

  Lezecká stěna, hrazda, kruhy, balanční most, balóny - aktivity přizpůsobené nejmenším tak, aby zapojili ruce i nohy, a tím obě mozkové hemisféry. Děti takto trénují koordinaci celého těla a rovnováhu.

PŘIJĎTE ZAŽÍT, JAK TO U NÁS CHODÍ!

Chtěli byste k nám nejdříve jen nakouknout, vyzkoušet si prostředí a poznat, jestli se Vám i Vašemu dítku u nás bude líbit? Naprosto chápeme! Připravili jsme pro Vás ukázkové lekce, kde si lekci s lektorkou vyzkoušíte a až poté se rozhodnete, zda budete chtít na kurz chodit pravidelně. Pokud si ani po ukázkové lekci nebudete jisti, nabízíme i krátkodobější pernamentky. 

Pro ukázkovou lekci stačí vyplnit přihlášku. Bude Vás kontaktovat Katka s nabídkou volných termínů.

VIDEOUKÁZKA

Práce s dětmi od 4 do 23 měsíců.

Práce s dětmi v nejstarší skupině.

KDO VÁS BUDE PROVÁZET - NAŠE LEKTORKY

avatar
cloud
Jana Ženatá

jednatelka studia, lektorka

Studio mi vstoupilo do života v roce 2015, kdy jsem na lekce začala chodit s nejmladší dcerou Barborou. Nyní jsem již 6 let lektorkou a v roce 2021 jsem pomyslné otěže studia převzala po původní zakladatelce Monice Němcové. Ta se v té době více zaměřila na on-line sféru. I v tehdejší, pro provoz studia složité době mi dávalo smysl osobní setkávání. Jsem moc ráda, že Studio je tu stále s námi a může šířit radost a porozumnění.

Kontakt: +420 731 648 037
jana.zenata@montessorisp.cz

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Katka Lukášová

lektorka, rezervace, příprava studia

Dodnes si pamatuji ukázkovou lekci, na které jsem byla se starší dcerou na jaře v roce 2013. Moje pocity tehdy? Úžas, nadšení, jedinečnost, pravdivost, smysluplnost. Nyní je jaro 2017. Za sebou mám rok lekcí s mladší dcerou, kurz spolu-pracoven s oběma dcerami a řadu seminářů. K mým pocitům “tehdy” se přidávají dovednosti. Jak pracovat a komunikovat se svými dětmi? Našla jsem zde to, co jsem potřebovala právě já. Jistotu a pevnost v nové životní roli – roli matky. Protože nejen každé dítě je jedinečné, ale i každý rodič je jedinečný a potřebuje najít svou cestu. V Montessori studiu pohybu jsem ji našla.

Kontakt: +420 737 773 278
rezervace@montessorisp.cz

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Marcela Bretšnajdrová

lektorka a editorka sociálních sítí, od února 2023 na mateřské dovolené

Montessori studio pohybu navštěvuji se svým synem od září 2020.  Lekce jsem na začátku brala jako možnost vyplnění času a případný rozvoj dítěte jako jakési plus navíc. Žádná větší očekávání jsem neměla. Ani ve snu by mě nenapadlo, že o rok později tento kurz sama povedu. Během svého dosavadního mateřství jsem se asi jako každá žena potýkala s otázkami ohledně výchovy a nejvhodnějšího přístupu k dítěti. Často jsem cítila, že principy a postupy našich maminek a babiček nejsou pro nás to pravé. V Montessori studiu pohybu jsem postupně začala dostávat odpovědi, které mi začaly dávat smysl.

Kontakt: +420 778 431 905

(Pokračování textu…)

avatar
cloud
Monika Němcová

zakladatelka a supervizorka studia, průvodkyně rodičovstvím

V roce 2003 vstoupil do mého života syn Vavřinec. 42 let před jeho narozením jsem prožila život plný cestování, poznávání a hledání sama sebe. Jako matka jsem hltala všechny informace, co mám se synem dělat. Snažila jsem se také odpovědi najít uvnitř sebe. Bydlela jsem v místě, kde jsem neměla žádné kořeny, kamarádky, rodinu, jen manžela. Často jsem si připadala ztracená. Manžel mi nemohl být v mateřství oporou. To jsem nevěděla. V synově třech letech jsme se rozešli. Přestěhovala jsem se zpět do Prahy a začala intenzivně hledat odpovědi. Vždy mě zajímalo, co se děje uvnitř nás – v těle, hlavě a kde vzniká emoce.

(Pokračování textu…)

DUHOVÁ CESTA - NAŠE KURZY PODLE VĚKU DÍTĚTE

Naše skupiny v barvách
Duhové cesty.

Duha

0. skupina

Nejmenší mimi

4 - 6 měsíců na začátku semestru

1. skupina

Lezci

7 - 9 měsíců na začátku semestru

2. skupina

Chodci a žvatláci

10 - 14 měsíců během semestru

3. skupina

Chodci s jistotou a dobyvatelé prostoru

15 - 19 měsíců na začátku semestru

4. skupina

Běh i trpělivost spolu s NEEE

20 - 24 měsíců během semestru

5. skupina

Věčné proč a věčný vzdor

25 - 30 měsíců během semestru

6. skupina

Osobnost, hotovo a co
s ní ?

31 - 36 měsíců během semestru

CO ŘÍKAJÍ O KURZU A MONES METODĚ RODIČE:

 • img
  Lenka Gajdoštíková

  “Moniku Němcovou považuji za mnohem víc než lektorku dětí, ale jako neuvěřitelně silnou ženu, která nastavuje zrcadlo všem členům rodiny a její lekce jsou nejen pedagogické, ale i životní. Velice ji vděčím za nastartování mého z počátku složitého mateřství a přála bych každému, aby s ním mohl strávit pár chvil a zažít její magnetické “kouzlo”. Asi i proto je můj syn tak šikovný a soběstačný už od roku a půl.”

 • img
  Sandra Fridrichová

  “Co mi Hrajeme si Montessori daly a vzaly? Vzaly mi převzatý přístup k výchově… standardní = autoritativní, který nefungoval a taky mi vzal svět tabulek, co kdy má dítě umět. Viktorka umí totiž mnohem víc! Otevřel se mi svět partnerského přístupu, respektování, svět inspirace pro výchovu, ale i třeba alternativní léčbu, myšlení, svět nového přístupu k hraní, rozvíjení dcery i našeho vztahu. Díky společným lekcím jsem začala pracovat na rozvoji samostatnosti mojí dcery, což je více než potřeba při mém pracovním nasazení.. Společné hodiny jsou nejen o dětech a jejich rozvoji, jsou i zdrojem rozvoje pro rodiče. Jsem toho živým důkazem. Děkuji za to, že jsi a děkuji šťastné náhodě, že jsem si Tě našla:-)“

 • img
  Olga Valentová

  „Než se mi narodila první dcera, tak mé povědomí o montessori bylo jen to, že ho “vymyslela” Maria Montessori. Když bylo dceři asi 9 měsíců, doznala jsem, že je načase s ní vyrazit do kolektivu za nějakou aktivitou. Kousek od bydliště máme rodinné centrum, kde tehdy Monika vedla lekce Hrajeme si Montessori. Po prvních pár setkáních jsem byla trošku na rozpacích. Cože? Tak malému dítěti dávat párátka, drobné korálky, fazole…? No, k žádné újmě nedošlo, dcera byla spokojená a já začala všemu přicházet na chuť. Postupem času jsem začala pozorovat, co všechno to dceři a nejen jí přináší. Když jsme na procházce potkaly psa, tak na něj reagovala podle toho, jestli byl malý nebo velký. A tak bych mohla pokračovat, co vše jsem se naučila vnímat jinak, než jsem byla zvyklá. Později jsem s Monikou seznámila i druhou dceru a absolvovala semináře pro rodiče, které rozšířily mé obzory. Dnes si opět Hrajeme s Mones již potřetí 🙂. Díky“

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Všem novým maminkám a tatínkům doporučujeme začít ukázkovou lekcíOsobně se poznáme a vy se zorientujete v našem prostředí. S lektorkou a dalšími rodiči a dětmi si vyzkoušíte pasivně nebo aktivně jednu lekci. Pak se můžete rozhodnout, jestli budete chodit do kurzu pravidelně a zvolíte si vyhovující termín.

Ukázkové lekce je možné absolvovat v průběhu celého roku, stejně tak je možné se do kurzu kdykoliv připojit. Pokud si kurz chcete ještě otestovat, nabízíme možnost permanentky na 4 lekce.

Pokud se už známe, v kurzu pokračujete s dalším dítkem nebo si chcete rezervovat rovnou celý kurz, kontaktujte přímo Katku emailem rezervace@montessorisp.cz či telefonicky +420 737 773 278.